مرغ ماهیخوار

 
در پاسخ یکی از مخاطبان
نویسنده : مرغ ماهیخوار - ساعت ٧:٠٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ مهر ۱۳٩٥
 

با درود به شما

حدود 5 سال پیش مطلبی در این وبلاگ با عنوان "از خاک کمتریم" که گلایه‌ها و واگویه‌ها و دل‌نوشته‌هایی بنده بود ارسال شد. حالا پس از گذشت این همه سال، مخاطب محترمی زحمت فرموده نظری را ارسال کرده‌اند و پاسخ بنده به شرح زیر است:

 

این مطلب متعلق به 5سال پیش است این‌که درمورد آن نظری نوشته‌اید جای سپاس دارد چون زحمت کشبده و چند پست را تورق کرده و احتمالن مطلب را کامل خوانده‌اید احتمالن. اما اکر طبق فرموده‌ی شما به پاسخ بنده به یکی از کامنت‌ها دقت کرده باشید در آن پاسخ به این نکته اشاره کردم که بنده از ضمیر "ما" استفاده کرده‌ام و این یعنی خودم را جزئی از این جامعه با تمام پلشتی‌هایش می‌دانم و هرگز ادعای عصمت و تقدس نکرده‌ام و خود را بری از آن زشتی‌ها ندانسته‌ام و اگر گلایه‌ای کرده‌ام آن گلایه شامل همه‌ی جامعه من جمله خود بنده می‌باشد.

این‌که شما بنده را می‌شناسید خیلی عالی است چون هنوز خودم در شناخت خودم درمانده‌ام و دائمن در پی بازشناسی و بازپرسی و بازخواست و بازسازی خودم هستم تا چقدر موفق باشم نمی‌دانم.

این‌که مظلوم‌نما هستم قدری عجیب است!!! چون همیشه شمشیر را از رو برکشیده‌ام و هراسی نداشته‌ام.

و البته نمی‌دانم در کجا پلاکارد در دست گرفته‌ام و عارض شده‌ام که روشن‌فکر هستم!!! همین که بتوانم فکر کنم و فکر کنم کلاهم را به هوا می‌اندازم! روشن‌فکر بودن و روشن‌ضمیر بودن صدقه‌ی سر شما!

بنده به احترام مخاطبانم ارسال تظر را مستلزم تأیید صاحب وبلاگ قرار نداده‌ام و شایسته است شما نیز به جای اسم مستعار معرفی فرمایید.

مرغ ماهیخوار / یوسف‌زاده